1. Kategori Bazlı Başlıkları Analiz Ediyoruz.

Hazırlanacak her bir içerik için binlerce başlık analiz ediyoruz. Analiz ederken olmazsa olmaz Keywordtool.io, Semrush, Ahrefs, Search Metric gibi araçlardan yararlanıyoruz. Amacımız gerçekten trafik sağlayacak başlıkları bulmak oluyor. Tespit ettiğimiz başlık ile içerik serüvenimiz başlıyor.

group-36-1-png

2. Başlığa Ait Arama Metriklerini Topluyoruz.

İkinci aşamada tespit ettiğimiz başlığa ait alt arama metriklerini inceliyor ve veri havuzumuza topluyoruz. Elde ettiğimiz 300+ veriden anlamsız konu ile alakasız olan verileri eleyerek 100+ veri ile yolumuza devam ediyoruz. 100+ verinin yanı sıra aylık aranma hacmi, rekabet oranı gibi detaylara da sahip oluyoruz.


rsz-ezgif-4-7f35db2d0411-png

Keyword Tool

Konuya ait aratılan anahtar kelime verilerini topluyoruz.

11-png
Anahtar Kelime Planlayıcı

Konu ile alakalı diğer arama metriklerini derliyoruz.

3. Metriklerden İçerik İskeletini Çıkartıyoruz.

Elde ettiğimiz 100+ veriyi ise Alt başlık / Anahtar Kelime / Varyasyon Anahtar Kelime / Entity Search kelimeleri olarak 4 farklı sınıflandırma yaparak ayırıyoruz. İçerik iskeletimizi insan inisiyatifinde hazırladığımızda yazım akıcılığı da sağlamış oluyoruz. İçeriğin kelime sayısı elde edilen verilerin yoğunluğuna göre tarafımızca belirleniyor. Her bir konuya ait kelime sayısı değişkenlik gösteriyor.

group-36-png

4. Entity Search İle İçeriği Uzmanlaştırıyoruz.

Entity Search terimleri bir içeriğin uzmanlık bilgileri içerip içermediğini arama motorlarına sinyaller aracılığı ile gönderen bir kavramdır. Örneğin SEO ile ilgili bir içerikte backlink, manuel spam, organic search gibi terimler Entity Search terimleri yani teknik terimler oluyor.


rsz-58b87d711b65fe46c38abc1f-png

Ahrefs

Konuya ait rekabet oranı ve diğer faktörleri belirliyoruz.

rsz-431-4312813-similarweb-logo-similar-web-logo-png-clipart-png

SimilarWeb

Rakip sitelerin içeriklerini ve işlemlerini inceliyoruz.

5. En Alakalı Yazarlara Hazırlatıyoruz.

Son hale getirdiğimiz içerik iskeletini konu ile en alakalı Uzman yazarımıza aktarıyoruz. Yazarlarımız hazırlarken tüm belirttiğimiz alt başlık, anahtar kelime, varyasyon kelimeler ve entity search terimlerinden maksimum düzeyde ve mantıklı kullanım sağlayarak içeriği hazırlıyor.

group-26-2-png

6. İstediğimiz Kriterlere Uygunluğunu Kontrol Ediyoruz.

Bu aşamada editörlerimiz içeriğin istenilen tüm kriterlerin karşılandığından emin olacağı son kontrolü yapıyor. Yazım ve imla hataları, anlatım akıcılığı, içeriğin uzmanlık derecesi gibi 10+ farklı kriterde kontrolü sağlanıyor.


rsz-logo-png

Kopyakontrol

Hazırlanan içeriği kopya kontrol aracımız ile test ediyoruz.

rsz-semrush-logo-alt-800-png

Semrush

Semrush taleplerini ve uyumluluğunu kontrol ediyoruz.

7. Özgünlüğünden ve Kusursuzluğundan Emin Oluyoruz.

Hazırlanan içerikler öncelikle Kopyakontrol aracı üzerinden detaylı taramaya tabi tutuluyor. İçeriğin özgünlüğü %100 üzerinde ise son olarak kalite kontrol sürecine aktarılıyor.