tie-690084-1920-jpg

"Kaymakam Nasıl Olunur?" Başlıklı içeriğimiz ve vaka analizini inceleyin. (Yüksek Trafik İçerir!) Kariyer odaklı hazırladığımız bir içerikle belki birçok kişinin kaderini olumlu yönde etkileyeceğimizi düşünüyoruz. Belirlediğimiz içerik ile Kaymakam olmak için yapılması gerekenler, izlenmesi gereken süreç hakkında tüm detaylara sahip olan zengin bir içerik hazırladık, karşılığında ise istediğimiz trafiği yakaladık.

Kariyer odaklı hazırladığımız bir içerikle belki birçok kişinin kaderini olumlu yönde etkileyeceğimizi düşünüyoruz. Belirlediğimiz içerik ile Kaymakam olmak için yapılması gerekenler, izlenmesi gereken süreç hakkında tüm detaylara sahip olan zengin bir içerik hazırladık, karşılığında ise istediğimiz trafiği yakaladık.

 

1) Analiz


Kariyer ve kişisel gelişim alanında hazırlayacağımız içeriğin konusunu araştırırken, “Nasıl Olunur?” kavramları ile ilgili çok fazla bilgi talep edildiğini gördük. Genel meslek dalları yerine az bilinen aynı zamanda çok merak edilen bir konu belirledik. Üstelik arama trendleri de yükseliş eğilimi gösteriyordu!Her içeriği planlarken en doğru ve trafik kazandıracak konuyu seçmeye çalışıyoruz. Bu içerik sürecimizde de haklı olduğumuzu tekrar kanıtlamış olduk. Çünkü bizim için hiçbir kelime yan yana tesadüf eseri gelmez.

Başlığa ait verileri detaylı olarak incelediğimizde ise 150+ arama verisi elde ettik. Bu arada bu tarz başlıklara “Yaprak Dökmeyen İçerik”, “Ölümsüz İçerik” tabirleri de kullanılmaktadır. İngilizce olarak ise “Evergreen Content” tabiri kullanılmaktadır. Avantajı ise içerik her zaman güncel ve trafik akışı sağlıyor olmasıdır.

 

2) Planlama


Elde edilen veriler, ekibimizdeki nitelikli editörümüz tarafından okuyucuya uygun şekilde kategorize edilerek içerik planı oluşturulmuştur. Aslında hem seo uyumlu hem de okuyucu odaklı bir içerik oluşturulması planlama sürecinde gerçekleşmektedir. Elde edilen veriler içerisinde öyle önemli sorular yer alıyor ki. Üstelik rekabet oranı yok denecek kadar az!Kullanıcıların aradıkları bilgileri görüyorsunuz, bunu doğru ve mantıklı bir hiyerarşi ile kalıbını çıkararak, içeriğini maksimum bilgi ile zenginleştiriyoruz. Planlama kriterleri belirlenerek bu alanda mevcut yazarlarımıza taleplerimizi aktarıyoruz.

 

3) Yazım


Yazarlarımız içinde verilen brifingler içeriğin oluşum, akıcılık ve yazım süreçlerinde büyük kolaylık sağlıyor. Yazım süreci tamamlandığında taleplerimizin eksiksiz şekilde karşılandığı o kusursuz trafik kaynağı sağlayacak içerikler ortaya çıkıyor!

Başından beri söylediğimiz gibi biz içeriğe, Bilim ile yaklaşmayı her zaman görev edindik!

 

4) Sonuç


İçeriğimizi yayınlamaya hazır hale getirmek için gerekli kontrolleri sağladıktan sonra internet dünyasına bir zengin içerik daha kazandırdık.

Şimdi ise içeriğimizin raporlama ve takibini yapmaya sıra geldi. Arama motorlarının bu içeriği değerlendirmesi 27 gün sürdü. Önce gösterim sayısında artış, ardından tıklamalarda artışlar meydana gelmeye başladı.
Diğer örnek içeriklerde de belirtmiştik, burada da belirtelim. Arama motorları içeriklerinizi dizine hemen ekleyebilir fakat değerlendirmesi 20-40 gün arasında gerçekleşir ve bu değerlendirme sonucunda kalıcı sıralamanız belirlenir.

Son 3 aylık verileri incelediğimizde ise 29.400 Tıklama, 74.400 SERP sonuç gösterimi ve 2,9 ortalama konum ile mükemmel bir geri dönüşüm sağladığını görebilirsiniz.BONUS: İçeriğimiz Position Zero’da Yerini Aldı!Eğer ki içeriğinize güveniyorsanız, hiçbir ekstra işlem yapmadan position zero sonuçlarında da yer aldığını görebilirsiniz. 2. sırada büyük bir haber sitesinin yer aldığına da dikkatinizi çekmek isteriz.

Ayrıca unutmadan söylemeliyiz ki içeriğimiz organik yorumlar almaya devam ediyor. Kullanıcı ile etkileşimin büyük bir bölümünü yorumlar sağlıyor.

 

5) İçerik


Hazırladığımız içeriğin görüntüsünü site sahibinin izni ile yayınlama imkanı bulduk.