war-469503-1920-jpg

"PUBG İşaret Fişeği Olan ve Bulunan Yerler" başlıklı içeriğimiz trafikleri alt üst etti! Severek oynadığımız oyunlardan biri olan PUBG Mobile hakkında hazırladığımız ve yoğun trafik kazandığımız içeriğimizi nasıl hazırladığımızı adım adım sizlerle paylaştık. Başarıya giden bu yolculuğumuzda ise içerik stratejimizi kendi formülümüz ile gerçekleştirdik. Baştan sona başarıya giden bir içeriğin yolculuğuna şahit olun!

Severek oynadığımız oyunlardan biri olan PUBG Mobile hakkında hazırladığımız ve yoğun trafik kazandığımız içeriğimizi nasıl hazırladığımızı adım adım sizlerle paylaştık. Başarıya giden bu yolculuğumuzda ise içerik stratejimizi kendi formülümüz ile gerçekleştirdik.

1) Analiz


Mobil oyun sektörünün liderleri arasında yer alan PUBG Mobile serüvenine bizler de katılmak istedik. Ekip olarak bazı zamanlarda eğlencelerimizin ana konusu oluyordu. Bu alanda etkili bir içerik hazırlamak istedik ve detaylı araştırmalara başladık. Oyunun önemli avantajlarından biri olan İşaret Fişeği ile ilgili arama metriklerini inceledik.Elde ettiğimiz arama verilerinde bu fişeğin nerede olduğu ve bulunduğu yerler ile ilgili çok fazla bilgi talep edildiğini gördük. İçeriğimizin konu başlığını da “PUBG İşaret Fişeği Olan ve Bulunan Yerler” olarak belirledik. Üstelik Pandemi döneminde mobil oyun tercihleri artmışken arama trendlerinin artması da gayet normaldi.

Konumuz ile alakalı uygun olabilecek, tüm arama metriklerine ait verileri topladık. Toplamda 109 arama metriğine ulaştık.

 

2) Planlama


Bu metrikleri oyunu iyi bilen bir editörümüz ile paylaştık. Ayrıca oyuna ait teknik terimleri de eklemesini rica ettik. Oyunu bilenler için “Drop, AS, Fatih Ligi, Pochinki, Erangel, Flair Gun, Drop basmak, Redzone vb.” oyuna özgü birçok terim de eklendi. Bu sayede uzman ağzından Entity Search kelimeleri de içeriğimize dahil ettik.

Elimizde olan verileri değerlendirdiğimizde içeriğimizin uzunluğunu 1250 kelime olarak belirledik.

 

3) Yazım


Bu içeriği yazabilecek en iyi ve doğru kişi tabi ki oyunu oynayan bir yazar bulmaktı. Oyunun çok fazla oyuncusu olduğundan dolayı bu süreçte bir zorluk yaşamadık. AS Seviyede olan bir yazarımız ile içeriğin üretimini gerçekleştirdik.

 

4) Sonuç


Elde ettiğimiz sonuç bize ilk olarak şunu hatırlattı. Yazarın konu hakkında ne kadar bilgisi var ise o kadar nitelikli bir içerik çıkıyor ve iyi sıralama elde ediyor.

18 Temmuz tarihinde yayınlanan içerik bizi şaşırtmayarak 19 Ağustos günü yani 30 gün sonra Google tarafından değerlendirilerek yüksek bir SERP gösterim sayısına ve paralelinde yüksek trafik almaya başladı.Son 12 aylık verilerini incelediğimizde ise 26.200 Tıklama, 159 Bin SERP sonuç görüntülenmesi ve sıralamalarda site sahibine 4,2’lik bir ortalama konum ile güzel bir geri dönüş sağladı.

Üstelik bu trafik sadece bir arama sorgusu üzerinden değil, 643 farklı kelime üzerinden geliyor. Bu sayede içerik bazı kelimelerde düşüş yaşasa da diğer kelimeler üzerinden trafik sağlamaya devam ediyor.
Bu içerik vakasında elde edeceğimiz bir diğer tecrübe ise Youtube videolarıdır. Hazırladığımız içeriğin arama sonuçlarında onlarca Youtube videosu olmasına rağmen içeriği okuyarak bilgi edinmeyi tercih eden hatırı sayılır bir kitle görüyoruz. Sizde arama sonuçlarında videolar yer alıyor diye, içerik fikrini ve konusunu değiştirmeyin.

 

5) İçerik


Hazırlanan içeriği sizler için paylaştık.