telephone-586266-1920-jpg

"Özel Numara Nasıl Öğrenilir?" başlıklı teknoloji içeriğimiz ile 40.000 Tıklama Aldık! Özel ve gizli numaralar ile zaman zaman hepimiz bir merak, rahatsızlık yaşıyoruz. Özel ve gizli numaraları nasıl öğreneceğimize dair hazırladığımız içeriğe gelen talepler ise hepimizi şaşırttı. Yoğun bir trafik yakaladığımız bu içerikte nasıl bir strateji izleyerek içeriği hazırladığımızı ve tecrübelerimizi sizlerle tüm detayları ile birlikte paylaştık.

Özel ve gizli numaralar ile zaman zaman hepimiz bir merak, rahatsızlık yaşıyoruz. Özel ve gizli numaraları nasıl öğreneceğimize dair hazırladığımız içeriğe gelen talepler ise hepimizi şaşırttı. Yoğun bir trafik yakaladığımız bu içerikte nasıl bir strateji izleyerek içeriği hazırladığımızı ve tecrübelerimizi sizlerle paylaştık.
 

1) Analiz


GSM sektörü ile ilgili yaptığımız araştırmalarda birçok kişinin Özel / Gizli Numaralar ile merak içerisinde olduğunu ve bilgi talep ettiğini gördük. Bu bilgi isteğini ise en mantıklı başlık seçimini gerçekleştirerek işe koyulduk.Rakip analizi yaptığımızda ise ilk sıradaki 5 içeriğin ortalama kelime sayısının 550 olduğunu gördük. Bizim daha çok soruya cevap vererek daha uzun ve nitelikli bir içerik yazmanız gerekiyordu. Hazırlanacak içeriğin ortalama kaç kelimeye sahip olacağını ise bize veriler söyleyecekti.“Özel Numara Nasıl Öğrenilir” başlığımıza ait anahtar kelime araçlarımız üzerinden yaptığımız analizler sonucunda 317 anahtar kelime verisi elde ettik. Bu veriler ham bir şekilde ve belli bir okuma akıcılığına göre sıralanmadığı için filtreden geçireceğimizi biliyorduk.

 

2) Planlama


317 anahtar kelime verisini mantıklı bir şekilde planlamak zorlu ve uzun bir süreç alıyor. Bu veriler arasından kendi formülümüze göre alt başlık, anahtar kelime, varyasyon anahtar kelime ve entity search terimleri olarak insan kanaatinde sınıflandırdık. 

 

3) Yazım


Yazım süreçlerinde yazarlarımız için uyguladığımız +20 yazım kriteri bulunmaktadır. Bu kriterler okunabilirlik, akıcılık ve seo uyumluluk gibi birçok farklı maddeye sahiptir. Teknoloji alanında ilgili uzman bir yazarımıza verdiğimiz brifing doğrultusunda içeriği hazırlamasını istedik. Çünkü okunabilirlik oranlarını etkileyen o kadar çok faktör var ki.

 

4) Sonuç 


Sizi şaşırtacak elde ettiğimiz en önemli veri içeriğin yayınlandıktan sonra ortalama 20-40 gün içerisinde arama motorları tarafından değerlendirmeye alınmasıdır. Bakın, arama motoru dizinine (İndexing) eklenmesi demiyorum, değerlendirmeye alınması. Değerlendirmeden kastımız içeriğin birçok arama metriği üzerinden sıralamaya girmesi ve SERP sonuçlarında görünerek tıklama almaya başlamasıdır.Birçok içeriğin arama motorları ile etkileşimini incelediğimizde bu ortak noktayı fark ettik. 1 yıldan önceki yayınlanmış içeriklerimiz trafik sağlamaya 3 ay sonra başlarken 2020 yılı itibariyle yayınladığımız içerikler 20-40 gün gibi bir sürede trafik almaya başladı.

Hazırladığımız içerik ile elde ettiğimiz geri dönüşümlere baktığımızda ise bizi mutlu eden bir tablo ile karşılaştık. 
Veriyi yorumlarsak;
- 20 Mayıs 2019 - 20 Mayıs 2020 tarihleri arasında içeriğimiz toplamda 46.300 tıklama ve 1 Milyon 250 Bin arama SERP sonuçlarında görüntülenme almış.

İçeriğimiz bu tıklanma sayısını sadece bir arama sorgusu üzerinden değil 1000+ arama sorgusu üzerinden aldığını da aşağıdaki görselden görebilirsiniz.

 

5) İçerik


İçeriğin detayını ve linkini ne yazık ki üye gizliliği nedeni ile paylaşamıyoruz. Yukarıdaki paylaştığımız bilgiler üyemizin izni dahilinde paylaşılmış olup, bilgilendirme amaçlıdır.

Site otoritesi hakkında da bilgi verelim. SERP sonuçlarında yer alan güçlü rakip haber siteleri ile kıyasladığımızda çok daha düşük bir otoriteye sahip bilgi blogudur. Hazırladığımız her içeriği bu strateji ile planlayarak hazırlayıp, satışa sunmaktayız.